HISTORIE FIRMY SELOS

Společnost SELOS byla založena v Trenčíně v roce 1991
Od svého vzniku se věnujeme aplikacím převážně v oblasti strojírenství a reklamy.
Naším cílem je přinášet řešení, která zvyšují produktivitu a efektivitu práce našich zákazníků.
Většinu výrobků umíme dodat přímo ze skladu a kromě výroby a prodeje zabezpečujeme vlastním personálem
i servis výrobků. Aktivně též působíme na trzích jiných evropských zemí, zejména v regiónu Střední Evropy.

Sortiment našich výrobků a služeb neustále doplňujeme a upravujeme tak, abychom co nejlépe
uspokojovali potřeby našich zákazníků.

2013

Jsme první komerční organizací, která vlastní Hysterezisgraf – laboratorní přístroj na měření vlastností permanentních magnetů. Kupujeme též 3D software na simulaci magnetických polí. Na konci roka máme 15 zaměstnanců.

2011

Stávají se z nás výrobci flexibilních magnetů. Kupujeme dva nové stroje. Přecházíme na komplexní informační systém KARAT.

2010

Poprvé vystavujeme na veletrzích v Budapešti a ve Vídni.

2008

Stěhujeme se do vlastních prostorů na adrese Ľudovíta Stárka 16 v Trenčíně. Zavádíme integrovaný manažérský systém řízení. Stává se z nás certifikovaná společnost podle norem ISO 9001, ISO 14001 a OH SAS 18001.

2006

Otevíráme první zahraniční kancelář – v Brně pod názvem SELOS Bohemia, s.r.o.
Inovujeme firemní logo:

2004

Začínáme s distribucí závitořezů Roscamat. Prvním prodejným strojem je R 400 zákazníkovi ze Žamberka v české republice. První vystavování na veletrhu v zahraničí – MSV Brno.

2003

Stěhujeme se do Trenčína na adresu Rybáre 26. Otevíráme obchodní zastoupení světového výrobce magnetických separátorů Bakker Magnetics. Vytváříme třetí divizi – STROJE. Vydáváme první katalog magnetů. Je jednobarevný – černý na žlutém papíře.

2002

Prvním zaměstnancem se stává Kamil Lipták, syn zakladatele. V té době má 27 let. Otevíráme kancelář v pronajatém rodinném domě v Kostolnej při Trenčíně. Prvně vystavujeme na veletrhu MSV Nitra. Na konci roku jsme již tři.

2001

Otevíráme druhou divizi – Magnety. Stáváme se výhradním zástupcem firmy Tecnomagnete pro Slovenskou republiku. Prvním prodaným výrobkem je ruční břemenový magnet MaXx 500.

1999

Do názvu firmy přibývá vedle jména a příjmení majitele i název SELOS. Je to zkratka ze slovního spojení Servis ELektro Obráběcích Strojů.
Naše první logo:

1993 - 1998

Firma rozvíjí činnost v servisu kovoobráběcích a tvárnících strojů. Jejími zákazníky jsou výrobní strojírenské firmy z trenčínského regionu. Jednou z významných akcí je stěhování výrobních technologií z Německa na Slovensko.

1992

Ján mění zaměření firmy na servisní služby. Novou náplní se stává Výroba, instalace, opravy el. strojů a přístrojů a Elektroinstalace.

1991

V lednu zakládá Ján (jako 45 – letý) svojí živnost s názvem Ján Lipták, registrovanou v Trenčíně. Předmětem živnosti je chov hlemýžďů.

1990

V Československu nastává po pádě socialistického režimu doba nových příležitostí s možností soukromého podnikání. Nová doba však přinesla i nejistotu ve tehdejších státních podnicích. Proto se Ján Lipták, zručný elektromechanik v podniku TOS Trenčín rozhoduje, jestli se vydá vlastní cestou a bude „strůjcem svého štěstí“. Nechybí mu odbornost, chuť pracovat a nadšení pro nové výzvy.

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK

    OZVĚTE SE NÁM

    Vinohradská 1114/76
    618 00 Brno